poniedziałek, 15 października 2018

"The wind from the see"


I finally can share who was the moody guy, some of you saw in my stories, I was painting a while ago. I was invited to prestigious project "The wind from the see" organized by Muzeum Narodowe w GdańskuOddział Sztuki Nowoczesnej MNG Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańskuand marshall of Pomeranian Voivodeship Mieczysław Struk.
----------------------------------------------------------------------
20 artists from Pomeranian voivodeship painted 20 paintings, among them huge stars, and icons of our art community. I am especially proud that I have an occasion to be presented with amazing professors I was learning from during my studies in Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku : Maciej Swieszewski, Jacek Kornacki and Zbigniew Gorlak.
----------------------------------------------------------------------
To see inauguration check my facebook website (I still am not great at editing films so couldn't make it suitable for Instagram)
.
.
.
#muzeumopening #stefanzeromski #wiartodmorza#muzeumnarodowewgdansku #mng #palacopatow #sztukapolska #portret
---------------------------------------------------------------------------
W końcu mogę powiedzieć kto był tym, pochmurnym panem, którego niektórzy z was widzieli w moich insta-stories jakiś czas temu. Zostałam zaproszona do prestiżowego projektu "Wiatr od morza. W sto lat później" organizowanego przez Muzeum Narodowym w Gdańsku, Oddział Sztuki Nowoczesnej MNG Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.
-------------------------------------------------- --------------------
20 artystów z województwa pomorskiego namalowało 20 obrazów, w tym wielkie gwiazdy i ikony naszego środowiska artystycznego. Jestem szczególnie dumna z tego, że mam okazję być prezentowana wraz z znakomitymi profesorami, u których miałąm przyjemność się uczyć w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Macieja Swieszewskiego, Jacka Kornackiego i Zbigniewa Gorlaka.
-------------------------------------------------- --------------------
Aby zobaczyć inaugurację, zobacz mój wcześniejszy post.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz